Derby znów nierozstrzygnięte

Drugi mecz w tym sezonie przeciwko lokalnemu rywalowi i drugi remis. Choć Górnicy uzbierali dotychczas znacznie mniej punktów niż Sparta, do bezpośredniego starcia przystąpili myśląc wyłącznie o zwycięstwie.

Pierwsza połowa zakończona wynikiem 1:1 to typowe derby – z obu stron dużo walki, mniej składnych akcji. Na bramkę z rzutu wolnego gości odpowiedział sytuacyjnym uderzeniem pod poprzeczkę Kamil Urbaniak. Podobnie wyglądał początek drugiej części gry, jednak trafić w tym czasie udało się tylko Sparcie. Wraz z upływem minut rosła przewaga Biało – Niebieskich. Gra niemal cały czas toczyła się na połowie przeciwnika. W 68 minucie w polu karnym świetnie odnalazł się Adam Dziardziel i wpakował piłkę do siatki. W pozostałych do ostatniego gwizdka minutach do zwycięstwa dążył wyłącznie jeden zespół. Patryk Szkalski szarpał lewą flanką, obrońców rozbijał Hubert Śmiglewski, zaś środkiem nacierali Frontczak i Czupryński. Niestety zabrakło skuteczności.

Górnik Konin – Sparta Konin 2:2. Wynik powinien satysfakcjonować wyłącznie gości. Pokonać Spartę w swoich rozgrywkach zdołał za to Górnik Konin 2002 (0:1). Wielkie gratulacje!

Skład wyjściowy: Wojciechowski – Wróbel, Głodek, Dziardziel, Nalewski – Czupryński, Tomaszewski, Frontczak, Urbaniak, Szkalski – Śmiglewski

Zagrali również: Boroński, Masłowski

Pozostali rezerwowi: Rachubiński, Karczewski, Dopierała, Kujawa