Rządzą w mieście

Konińskie derby pomiędzy Spartą Konin, a Górnikiem Konin zakończyły się zwycięstwem gości 2:3. Do rywalizacji trampkarze Górnika podchodzili jako faworyci. Niestety stawka meczu nie pozwoliła im na takie prowadzenie gry jak w poprzednich, wygranych spotkaniach. Rywalizacja toczyła się w szybkim tempie i obfitowała w wiele sytuacji bramkowych dla Górnika, lecz dopiero w 33 minucie udało się wyjść im na prowadzenie. Dośrodkowanie Konrada Kujawy wykorzystał Hubert Śmiglewski. Po przerwie podopieczni Dawida Dębowskiego kompletnie stracili kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, czego efektem były dwa stracone gole. Gdy wydawało się już, że Sparta zwycięży w derbach do rzutu wolnego podszedł Alan Głodek i szczęśliwie znalazł drogę do bramki. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem zza szesnastki uderzył Kacper Czupryński. Bramkarz Sparty, który do tej pory prezentował wysokie umiejętności popełnił błąd i przepuścił piłkę. 2:3 dla Górnika! Zwycięstwo przyszło z wielkim trudem dlatego gospodarzom należą się duże gratulacje. Już w najbliższą niedzielę Górnicy będą chcieli podtrzymać passę zwycięstw w pojedynku na własnym stadionie z GKS Lisewo (24.05.15, 11:00).

Skład wyjściowy: Kościelski – Fagas, Głodek, Dziardziel, Nalewski – Masłowski, Konrad Kujawa, Niewiadomski, Czupryński, Szkalski –Śmiglewski

Zagrali również: Boroński

Pozostali rezerwowi: Wojciechowski, Karczewski, Kacper Kujawa, Czupryński, Dopierała, Jaroszewski