Zwycięstwo na koniec

W kończącej sezon kolejce Górnik Konin mierzył się z drużyną GKS Osiek Wielki. Mecz rozgrywał się na będącej w bardzo złym stanie murawie i przy wysokiej temperaturze. Nie przeszkodziło to jednak Koninianom na stwarzanie korzystnych okazji do zdobycia gola. W 25 minucie rajd lewą stroną przeprowadził Patryk Szkalski i podał do Krzysztofa Borońskiego, który otworzył wynik spotkania. Druga bramka padła sześć minut później, także po uderzeniu Krzycha. Gospodarze nie złożyli jednak broni i w drugiej połowie złapali kontakt. W 69 minucie Górnicy odebrali im nadzieję na korzystny rezultat. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Konrada Kujawy piłkę do bramki skierował Patryk Szkalski. Mimo wymienionych na wstępie trudnych warunków był to przyzwoity mecz Górnika. Kończą oni sezon na trzecim miejscu, potwierdzając tym samym postęp wykonany pod opieką trenera Dawida Dębowskiego. Najlepszym strzelcem zespołu został Hubert Śmiglewski z 22 golami. Jakub Niewiadomski zanotował największą liczbę asyst (15). Także w klasyfikacji kanadyjskiej Kuba uzyskał najwięcej punktów (33). Jego wysokie umiejętności zostały dostrzeżone przez skautów Lecha Poznań. Po sezonie zostanie zawodnikiem Kolejorza. Kubie życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że pójdzie w ślady Krystiana Bielika. Wracając do statystyk najwięcej minut na boisku reprezentując Biało - Niebieskich spędził rozgrywając 1872 minut Alan Głodek. Jako jedyny we wszystkich spotkaniach wystąpił Konrad Kujawa. Czekamy na jeszcze lepszą grę Górnika Konin w kolejnym sezonie.

Skład wyjściowy: Wojciechowski – Nalewski, Głodek, Dziardziel, Karczewski - Czupryński, Konrad Kujawa, Boroński, Mejsner, Szkalski - Śmiglewski

Zagrali również: Dopierała, Kacper Kujawa, Olszewski

Pozostali rezerwowi: Fagas, Kościelski